Přihlásit se
Domů | Chemie | Bublinování 3. - 6. třída ZŠ

Bublinování 3. - 6. třída ZŠ

  • Typ: pro školy a školky
  • Doporučeno pro: 3. - 6. třída ZŠ - přizpůsobuje se věku žáků
  • Kapacita: 15 dětí
  • Celkový počet dostupných termínů: 55

Popis: Pojďte s námi zažít experimenty! Vyrobíme si sloní zubní pastu, tančící bubliny nebo sopku chrlící lávu! V programu „Bublinování“ se společně seznámíme s nejvýznamnějšími plynnými prvky a jejich sloučeninami, které se vyskytují na Zemi a jsou elementární pro život.

Předpoklad: základní představy, co je to kyslík, k čemu jej potřebujeme. Co je oxid uhličitý, kdy vzniká. K čemu je důležitý vodík. Co tvoří vodu, proč je pro nás životně důležitá. Co je to fotosyntéza.

Cíle: Žáci se seznamují s nejvýznamnějšími plynnými prvky a jejich sloučeninami, které se vyskytují na Zemi a jsou elementární pro život. Pomocí jednoduchých pokusů si ověří jejich přítomnost. Děti se prvně seznámí s malým dílkem chemie, vlastníma rukama si zkusí jednoduchý efektní pokus.

Návaznost na program: Program rozšiřuje znalosti z přírodovědy a předmětu Člověk a svět práce. Koloběh prvků a vody v přírodě, fotosyntéza, dýchání člověka, ekologie (ochrana přírody, planety).

Rezervace

Pro rezervaci programů je potřeba se nejdříve do systému přihlásit. Pokud Vaše škola neobdržela přihlašovací údaje s heslem do rezervačního systému Sféry, prosím vyplňte tento formulář: ZDE.
V případě dotazů se, prosím, obraťte na email: skoly@sferapardubice.eu
Děkujeme.

Přihlásit se

Rozvrh

V nabídce máme 55 dostupných termínů. Pro rezervaci použijte formulář výše.