Přihlásit se
Domů | IT/VR | (Sebe)Vědomě kyberprostorem

(Sebe)Vědomě kyberprostorem

  • Typ: pro školy a školky
  • Doporučeno pro: 6. - 9. třída ZŠ, SŠ - přizpůsobuje se věku žáků
  • Kapacita: 40 dětí
  • Celkový počet dostupných termínů: 17

Popis: Náš workshop "(Sebe)Vědomě kyberprostorem" je určen pro žáky základních a středních škol a zaměřuje se na důležitou dovednost - bezpečné a uvědomělé chování online. Během tohoto workshopu se účastníci dozvědí, jak chránit svou online identitu, jak rozpoznat rizika, fake news a deepfake videa a fotografie na internetu a jak se chovat eticky v digitálním prostředí. V praxi se seznámí s nástroji pro zabezpečení svých online účtů a budou diskutovat o důležitosti zachování soukromí online. Tento workshop jim pomůže vyvinout kritické myšlení a dovednosti potřebné k bezpečnému a vědomému chování na internetu.

Předpoklady:

· Základní znalost a orientace práce s PC (dle RVP MŠMT);

· Komunikativnost, vlastní formulace myšlenek a vyjadřování v souvislém ústním projevu;

· Kooperace, dodržování pokynů lektora a zásad bezpečnosti při práci s technikou.

Cíle: Cílem tohoto workshop je zvýšení povědomí účastníků o bezpečnosti online prostředí a rizicích spojených s používáním internetu. Účastníci budou lépe rozumět nejen tomu, jak pracovat s daty, které z internetu čerpají, ale i jak vědomě kontrolovat jaká data do online prostoru sami vypouštějí a co se s nimi dále děje. Workshop jim také pomůže rozvíjet dovednosti pro identifikaci a ochranu proti kybernetickým hrozbám, včetně ochrany osobních údajů. Budou mít prostor diskutovat zásady etického chování online a povědomí o důsledcích jejich online aktivit. Workshop poskytne praktické nástroje a tipy pro bezpečné chování na sociálních sítích, e-mailu a při online komunikaci. Účastníci lépe porozumí kyberprostoru a tomu, jak se mohou aktivně podílet na tvorbě bezpečné a etické online komunitě.

Návaznost na program: Informační technologie; Digitální gramotnost; Digitální kultura a výzvy; Bezpečnost online; Kyberbezpečnost; Etika online

Rezervace

Pro rezervaci programů je potřeba se nejdříve do systému přihlásit. Pokud Vaše škola neobdržela přihlašovací údaje s heslem do rezervačního systému Sféry, prosím vyplňte tento formulář: ZDE.
V případě dotazů se, prosím, obraťte na email: skoly@sferapardubice.eu
Děkujeme.

Přihlásit se

Rozvrh

V nabídce máme 17 dostupných termínů. Pro rezervaci použijte formulář výše.