Přihlásit se
Domů | IT/VR | Cesta do virtuálního světa: Objevujeme virtuální realitu

Cesta do virtuálního světa: Objevujeme virtuální realitu

  • Typ: pro školy a školky
  • Doporučeno pro: 6. - 9. třída ZŠ, SŠ - přizpůsobuje se věku žáků
  • Kapacita: 15 dětí
  • Celkový počet dostupných termínů: 42

Popis: Tento workshop o virtuální realitě studentům nabízí fascinující zážitek a učení v několika fázích. Na začátku se studenti účastní interaktivního kvízu, který slouží k otevření diskuze o virtuální realitě. Teoretická část zahrnuje historický přehled a ukázky využití VR v praxi. V praktické části si skupiny studentů samy vytvoří virtuální svět a ZOO, což zahrnuje skupinovou i individuální práci. Pracujeme v aplikaci CoSpaceEdu a své návrhy skupina uvidí ve VR Headsetu. Každý student si samostatně vytvoří svou vlastní zoologickou zahradu, kterou poté pomocí VR Headsetu navštíví. Workshop zakončuje diskuse o přínosu virtuální reality a nabízí prostor pro dotazy a zpětnou vazbu.

Předpoklady:

· Základní znalost a orientace práce s PC (dle RVP MŠMT);

· Komunikativnost, vlastní formulace myšlenek a vyjadřování v souvislém ústním projevu;

· Kooperace, dodržování pokynů lektora a zásad bezpečnosti při práci s technikou.

Cíle: Tento workshop dětem poskytne základní povědomí o virtuální realitě a umožní jim zažít několik interaktivních zážitků v tomto prostředí. Interaktivní prvky a praktická ukázka tvorby ve VR by měly být inspirací pro jejich vlastní kreativní projekty v této nové digitální realitě a pro její využití pro vzdělávání, objevování a výzkum.

Návaznost na program: Informační technologie; Virtuální realita inspiruje k objevování dalších IT dovedností, které jsou potřeba pro její tvorbu – např. základy programování; Inspirace pro využití VR ve výuce – děti mohou podniknout virtuální exkurze, zkoumat objekty, vyzkoušet si simulace, tvořit prezentace pro své spolužáky, apod.; Používání a tvorba virtuální reality podporuje kreativitu, kritické myšlení a týmovou spolupráci; Zvyšuje úroveň digitálních dovedností a nabízí nespočet příležitostí k efektivnímu využití nových technologií nejen ve vzdělávání.

Rezervace

Pro rezervaci programů je potřeba se nejdříve do systému přihlásit. Pokud Vaše škola neobdržela přihlašovací údaje s heslem do rezervačního systému Sféry, prosím vyplňte tento formulář: ZDE.
V případě dotazů se, prosím, obraťte na email: skoly@sferapardubice.eu
Děkujeme.

Přihlásit se

Rozvrh

V nabídce máme 42 dostupných termínů. Pro rezervaci použijte formulář výše.