Přihlásit se
Domů | IT/VR | Objevujeme nové technologie: Interaktivní cesta do digitálního světa

Objevujeme nové technologie: Interaktivní cesta do digitálního světa

  • Typ: pro školy a školky
  • Doporučeno pro: 6. - 9. třída ZŠ, SŠ - přizpůsobuje se věku žáků
  • Kapacita: 15 dětí
  • Celkový počet dostupných termínů: 41

Popis: Tento workshop poskytne účastníkům fascinující pohled do světa nových technologií. Během této interaktivní cesty budou žáci seznámeni s tématy jako virtuální realita, umělá inteligence, robotika a internet of things. Budou mít možnost vyzkoušet si virtuální realitu, pochopit základy programování robotů a diskutovat o etických otázkách spojených s rozvojem nových technologií a jejich zapojení do běžného života. Tento workshop nabízí mladým jedincům inspiraci a náhled do digitálního světa, který bude hrát stále důležitější roli v jejich každodenním životě.

Předpoklady:

· Základní znalost a orientace práce s PC (dle RVP MŠMT);

· Komunikativnost, vlastní formulace myšlenek a vyjadřování v souvislém ústním projevu;

· Kooperace, dodržování pokynů lektora a zásad bezpečnosti při práci s technikou.

Cíle: Tento interaktivní workshop pomůže studentům lépe pochopit a ocenit nové technologie a jejich význam v dnešním světě. Zároveň poskytne základní povědomí o umělé inteligenci, robotice a virtuální realitě a umožní jim zažít několik interaktivních zážitků v tomto prostředí. Interaktivní prvky a praktické ukázky by měly být inspirací pro jejich vlastní kreativní projekty v digitální realitě a pro její využití pro vzdělávání, objevování a výzkum.

Návaznost na program: Informační technologie; Digitální gramotnost; Digitální kultura a výzvy; Povědomí o nových technologiích a jejich místě v dnešním světě; Využití nových technologií nejen ve vzdělávání; Virtuální realita, robotika, umělá inteligence a další nové technologie inspirují k objevování dalších IT dovedností, které jsou potřeba pro jejich tvorbu a ovládání – např. základy programování.

Rezervace

Pro rezervaci programů je potřeba se nejdříve do systému přihlásit. Pokud Vaše škola neobdržela přihlašovací údaje s heslem do rezervačního systému Sféry, prosím vyplňte tento formulář: ZDE.
V případě dotazů se, prosím, obraťte na email: skoly@sferapardubice.eu
Děkujeme.

Přihlásit se

Rozvrh

V nabídce máme 41 dostupných termínů. Pro rezervaci použijte formulář výše.