Přihlásit se
Domů | Chemie | Chemie ve službách Sherlocka Holmese - 6. - 9. třída ZŠ

Chemie ve službách Sherlocka Holmese - 6. - 9. třída ZŠ

  • Typ: pro školy a školky
  • Doporučeno pro: 6. - 9. třída - přizpůsobuje se věku žáků
  • Kapacita: 15 dětí
  • Celkový počet dostupných termínů: 21

Popis: Na panství lady Campbell došlo ke zločinu a na místo je povolán slovutný Sherlock Holmes. Kde by ale tentokrát byl bez pomocníků, kteří se pod taktovkou dr. Watsonové chopí metod forenzní chemie!  V našem jedenapůlhodinovém kreativním programu se věnujeme porozumění kyselostí a zásaditosti, seznamujeme se s příklady kyselin a zásad a používáme rostlinné acidobazické indikátory k rozluštění záhady.  

Předpoklad: Žádné speciální požadavky nejsou. 

V laboratoři chemie nás výukový tandem herec-lektorka seznámí s obrysy příběhu a se zásadami bezpečnosti. Budeme samostatně zkoumat vlastnosti kyselých a zásaditých látek, a na základě zjištěného samostatně navrhovat vhodný postup našeho vyšetřování. Vyzkoušíme si jednoduché laboratorní postupy forenzní chemie, při nichž budeme pracovat s rostlinnými acidobazickými indikátory. 

 

Projekt „SFÉRA učí kreativně“ byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR. 

 

Návaznost na program: Člověk a příroda Vzdělávací obor: Chemie – analytická chemie Tematický celek: Přírodní indikátor pH, acidobazické reakce Průřezové téma: Kyselost a zásaditost, určení pH pomocí indikátoru Mezipředmětové vztahy: Potraviny 

Rezervace

Pro rezervaci programů je potřeba se nejdříve do systému přihlásit. Pokud Vaše škola neobdržela přihlašovací údaje s heslem do rezervačního systému Sféry, prosím vyplňte tento formulář: ZDE.
V případě dotazů se, prosím, obraťte na email: skoly@sferapardubice.eu
Děkujeme.

Přihlásit se

Rozvrh

V nabídce máme 21 dostupných termínů. Pro rezervaci použijte formulář výše.